У комунальній 4-тій міській поліклініці почали запроваджувати систему електронного документообігу

Інформаційні технології роблять медицину доступнішою. У комунальній 4-тій міській поліклініці Львова, яка щодня обслуговує близько 1,5 тис. осіб, після успішного впровадження онлайн-реєстрації на прийом до лікаря, почали запроваджувати систему електронного документообігу. І першим кроком стала реалізація електронної медичної картки пацієнта у жіночій консультації поліклініки. Як працює ця система, сьогодні ознайомлювався міський голова Львова Андрій Садовий. За словами мера, такі інновації мали б бути впроваджені у всіх медичних закладах міста. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

«Місто чітко йде дорогою максимальної підтримки сімейної медицини. Для цього важливо, щоб був якісний облік і лікарі мали всі необхідні можливості. Свого часу ми в дитячій лікарні на вул Орлика почали впроваджувати програму «Доктор Елекс», де повністю вся реєстратура електронна, карточки медичні електронні. Зараз ми цю програму впроваджуємо в наших лікарських установах. Зараз ми в 4 поліклініці почали з жіночої консультації, беремо зобов’язання до середини наступного року повністю впровадити систему для всієї поліклініки, для всіх сімейних лікарів. Така сама робота ведеться і у 2-ій поліклініці на вул Симоненка, де ми впроваджуємо програму в рамках проекту «Розумний мікрорайон». Це все має працювати для усіх наших медичних закладів, які є в юрисдикції міської ради. На проект на Сихові ми використали орієнтовно 500 тис грн. Програма якісно себе показала, задоволені і лікарі, і пацієнти, бо це максимально спрощує роботу, щоб лікарі максимально концентрували увагу на роботу з пацієнтом, на якісну консультацію, а не гортаючи сторінки карточок, шукаючи потрібну інформацію. А так в електронній формі вся інформація є, що дуже зручно.

 

На вул. П. Орлика робота пішла дуже успішно, зараз наша 4-та поліклініка, паралельно ми працюємо по 2-ій поліклініці і будемо йти по всіх медичних установах міста Львова, бо в один день впровадити це не можливо. Там, де головні лікарі більш прогресивні, там воно швидше йде», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

 

Зі слів головного лікаря комунальної 4-ї міської поліклініки м. Львова Остапа Місюри, розпочати впровадження електронно-медичної системи, яка значно полегшує і пришвидшує прийом пацієнтів, вирішили з жіночої консультації, бо там молодий прогресивний колектив, який радо сприйняв цю ідею.

 

«Програма була розроблена під наші потреби – ми дуже довго спілкувалися з розробниками для цього і надали необхідну інформацію, яка має бути в амбулаторних картках: як має виглядати огляд пацієнтки, перелік можливих аналізів, діагнозів, патологій відповідно до чинного законодавства. Тут є всі необхідні дані – результати аналізів, оглядів, призначення. Усе можна швидко знайти і «підтягнути». Кожен лікар відділення має свій логін та пароль до системи, у якій є база даних пацієнток. Базу наповнювали декілька місяців, і зараз у ній є всі вагітні та диспансерна група. Інших пацієнток ми вносимо в базу тоді, коли вони вперше після впровадження електронних медичних карток приходять до нас на прийом», – розповідає акушер-гінеколог жіночої консультації комунальної 4-ї міської поліклініки Юлія Яблонська.

 

Пацієнти доступу до програми не мають, проте всі дані, які внесені в систему, лікарі можуть видати їм на руки роздрукованими. Так само аналізи, які приносять із собою жінки, медики сканують та додають до своєї електронної бази.

 

Впроваджувати сервіс розпочали у січні 2017 року, і здійснювали за кошти бюджету розвитку міста. Виконавцями проекту є Львівське комунальне підприємство «Міський центр ІТ» спільно з IT-компанією «Еleks», яка вже мала досвід розробки схожих програм для лікарів. Зараз кожен лікар має доступ до інтернету і забезпечений комп’ютеризованим робочим місцем. Також за позабюджетні кошти планують закупити багатофункційні пристрої для сканування та друку медичної документації.

 

«Всі процеси клініки – від прийому пацієнта до звітності до Міністерства охорони здоров’я, реалізовані в ІТ-системі. Працюючи на ринку як з державними, так і з приватними закладами з 2005 року, ми пропонуємо рішення, яке дозволяє підвищити ефективність роботи медичної установи», – говорить Петро Коновалов, директор компанії «Доктор Елекс», директор з розвитку бізнесу в Україні в компанії «Еleks».

 

Як зазначає головний лікар комунальної 4-ї міської поліклініки м. Львова Остап Місюра, в подальшому планують продовжити впровадження такого сервісу й у інших відділеннях поліклініки. «Пріоритетом є сімейна медицина. В цьому році міська влада виділила кошти, за які було закуплено 34 ноутбуки для всіх кабінетів сімейних лікарів поліклініки. Також маємо на меті впроваджувати електронний документообіг в лабораторії та діагностичних кабінетах, щоб об’єднати всі ланки лікувально-діагностичного процесу в єдине ціле», – наголошує Остап Місюра.

 

До слова, в цьому році місто виділило 2,6 млн. грн. на облаштування робочих місць сімейних лікарів: за ці кошти закупити 274 комп’ютери для всіх сімейних лікарів у Львові.

 

Варто зазначити, що електронно-медична картка пацієнта є одним із етапів реалізації інноваційного проекту «Е-медицина» в рамках Програми цифрового перетворення міста на 2016-2020 роки.

 

«Е-медицина – це одна із важливих складових концепції Smart city. Запровадження електронного документообігу, зокрема медичної картки пацієнта, є одним із етапів створення нових електронних сервісів для мешканців міста. Впровадження медичної інформаційної системи дає можливість легко формувати та редагувати медичну документацію, а також обмінюватись нею між працівниками закладу. Будь-які з цих документів можна експортувати і видавати пацієнтам у зручному для них форматі», – зазначає Андрій Вишневський, директор ЛКП «Міський центр ІТ».

 

Слід зазначити, що цьогоріч в рамках реалізації проекту «Наукова – розумний мікрорайон», запроваджують електронну медицину і в комунальній 2-й міській поліклініці Львова. Тут вже діє електронний запис на прийом до лікаря, і тепер впроваджують електронний документообіг. Зокрема, передбачено, що до кінця року в поліклініці запрацює електронно-медична картка пацієнта.

 

Як підсумовує начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб, процес запровадження електронного документообігу в медичних закладах Львова є непростим, бо потребує значних фінансових ресурсів, часу і навчання медперсоналу. Саме тому він є довготривалим, але необхідним, бо сучасні технології значно полегшують лікарям роботу і спрощують життя мешканцям, роблячи медичні послуги швидшими, доступнішими і дешевшими.

 

Довідка

Львів – одне з перших міст в Україні, яке успішно впроваджує електронні послуги для мешканців, зокрема – і в сфері медицини. Електронна медицина значно полегшує звітність і процес заповнення медичної документації, адже під час лікарського прийому в медичну інформаційну систему вводяться дані про конкретного пацієнта, а більшість звітів згодом формуються автоматично. В процесі використання електронної медичної системи не використовується час на пошук інформації про пацієнта і лікар може переглянути її в будь-який момент. Держава, в свою чергу, отримає прозорість і облік: бачитиме, які послуги і ліки вона оплачує.

 

Вперше електронну медичну картку пацієнта у Львові декілька років тому запровадили в міській дитячій клінічній лікарні, і зараз там паралельно з паперовим, здійснюється електронний документообіг.

 

Наступним кроком стала реалізація проекту «Електронна реєстратура» у поліклінічних відділеннях 1-ї міській лікарні ім. Князя Лева, у 2-гій, 3-тій, 4-тій, 5-тій та 6-тій комунальних міських поліклініках Львова, що значно спростило і вдосконалило систему запису на прийом, а відтак – полегшило і пришвидшило прийом пацієнтів лікарями. Проект дає змогу мешканцям, маючи доступ до інтернету, самостійно, без звернення до реєстратури закладу, у будь-який зручний для себе час записатись на прийом до лікаря он-лайн за адресою: https://reestratura.com. Записатися можна до двох фахівців – сімейного лікаря (першого лікаря, який працює з пацієнтом, і саме він вже далі має скеровувати хворого до вузьких спеціалістівта гінеколога. Це дало змогу контролювати потоки пацієнтів і зробило прозорою роботу лікарів.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ