У «Концерті вітань» виявили порушення законодавства про авторські права

У «Концерті вітань» виявили порушення законодавства про авторські права

Це лише одна з причин, через яку у львівській філії Суспільного мовлення були змушені зробити перерву у виробництві програми «Концерт вітань».

 


Зважаючи на те, що лише з 1 січня у структурі ПАТ НСТУ змінився формат роботи з комерційним контентом, за браком часу її механізм остаточно ще не випрацюваний. Відповідно, співпраця з проектами, які з об’єктивних, а також, юридичних причин не можуть на цьому етапі транслюватися в ефірі ТРК «Львів», буде переглядатися і автори цих програм про це повідомлені.

«Концерт вітань» є одним із таких проектів, оскільки, належить саме до комерційного контенту. Щоб не порушувати законодавство та принципи Суспільного мовника було прийнято рішення зробити перерву у виробництві програми «Концерт вітань» до з’ясування усіх деталей.

Також, є ще одна причина «канікул» проекту. З ведучим програми Петром Остапишиним Львівською філією Суспільного мовлення був укладений цивільно-правовий договір від 16.03.2017 №3, дія якого закінчилася 31 грудня 2017 року. Водночас, у зв’язку з не укладенням Філією у 2017-му році договору про виплату роялті, використання музичних творів у програмі «Концерт вітань» відбувалося з порушенням вимог ч.1 ст.43 Закону України про авторські та суміжні права.

У зв’язку зі змінами та зважаючи на порушення законодавства щодо виплати роялті Львівською філією, було вирішено тимчасово призупинити співпрацю з Петром Остапишиним. Про це його завчасно повідомили на зустрічі із продюсеркою філії.

Як розповів Петро Остапишин виданню ZAXID.NET, по замовленнях глядачів програма «Концерт вітань» була вже сформованою на весь січень. А через перерву у виробництві проекту, ведучому довелося «зв’язуватися з людьми і повертати гроші». Проте згідно з офіційними даними відділу бухгалтерського обліку та звітності філії ПАТ НСТУ «Львівська регіональна дирекція», передоплат за «вітальні» послуги у 2018 році на рахунок НСТУ не надходило.

Відомо, що замовлення одного привітання у ефірі ТРК «Львів» останні місяці 2017 року коштувало 400 грн. За офіційними даними ТРК «Львів», дохід для телекомпанії від цієї програми (на основі 2017 року) був значно менший, аніж поінформував Петро Остапишин в інтерв’ю інтернет-виданню.

Нагадаємо, програма «Концерт вітань» виходила на Львівському телебаченні щотижня з 1977 року. Петро Остапишин – її ведучий протягом 38 років. Згідно зі сценарієм програми, в ефірі звучить привітання для глядачів, опісля – транслюється музична композиція з архівів ЛТБ. Востаннє передача була в ефірі 31 грудня о 14:00.

6 грудня правління Національної суспільної телерадіокомпанії України оголосило результати першого відкритого конкурсу на посади менеджерів і продюсерів Суспільного. З 11 грудня новообрані менеджери та продюсери філій вступили на свої посади у регіонах.

Продюсером Львівської філії стала Уляна Антоник, т.в.о. менеджера – Наталія Степанова.

 КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ10:28, середа, 6 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
12:30, вівторок, 5 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0