У листопаді на четвертий енергоблок ЧАЕС заплановано насунути нову захисну споруду

У листопаді 2016 року на четвертий енергоблок  ЧАЕС заплановано насунути нову захисну споруду “Арку”.

Про це повідомив гендиректор станції  Ігор Грамоткін в інтерв’ю DT.UA.

“Що стосується проектів, які реалізовуються на об’єктах станції в рамках міжнародної технічної допомоги, то, безумовно, головний з них — це нова захисна споруда над четвертим зруйнованим енергоблоком, “Арка”. Напевно, це найбільш унікальний і важкий проект. Необхідно побудувати нову захисну споруду, зібрати її вдалині від четвертого енергоблоку, обладнати всіма необхідними системами життєзабезпечення, а потім уже насунути на цей енергоблок. Ніхто ніколи у світі не переміщав конструкцію настільки величезної ваги!”, – зазначив він.

За словами Грамоткіна, найскладніше полягало в тому, щоб знайти рішення, яке б дозволило не обслуговувати ці металоконструкції протягом 100 років експлуатації “Арки”.

“Фактично ми перебуваємо зараз у заключній фазі етапу створення безпечного конфайнмента, або “Арки”, на якому одночасно реалізовуються два дуже складні проекти. Ми споруджуємо усередині об’єкта “Укриття” торцеві стіни, які вийдуть з об’єкта та забезпечать герметизацію “Арки”, яку на нього насунуть. Також завершуємо роботи в самій “Арці” з монтажу інфраструктури та об’єктів технологічного корпусу з управління системами життєзабезпечення. Згідно з нашими планами, у листопаді 2016 р. ми повинні насунути “Арку” на четвертий енергоблок. Після насування “Арки” ми закінчимо другий етап перетворення “Укриття” на екологічно безпечну систему й перейдемо до його третього етапу — демонтажу нестабільних конструкцій і вилучення паливовмісних мас”, – заявив гендиректор ЧАЕС.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ