У Львові говорили про реформування місцевого самоврядування

Відбулася І панельна дискусія на тему «Реформування місцевого самоврядування в контексті конституційної реформи в Україні» в рамках Форуму місцевого самоврядування. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

«Конституція – це є Біблія тої віри і філософі, носіями якої є громадяни. І ми лише становимося у цій вірі і наша Конституція, як та Біблія. Вона буде незахищена, поки не будемо в тій вірі впевнені. Як тільки ми в ній утвердимося, тоді ми зможемо сказати, що наша Конституція є остаточно захищена.

 

Я собі міркувала про місцеве самоврядування і про централізацію, і про те, що нам дуже часто казали, що для  централізації необхідні зміни до Конституції. Я гадаю, що дуже важливо розмежувати і розуміти, що децентралізація не дорівнює зміні до Конституції. Так само, як і зміни до Конституції не дорівнюють децентралізації. Бо децентралізація – це, власне, віра, це філософія свободи, це філософія, відповідно до якої уряд є для людини маленьким, а громада є великою.

 

Для того, щоб відбулася децентралізація, не обов’язково потрібні зміни до Конституції, вони повинні настати в якийсь момент, щоб вона була довершена. Але ця децентралізація повинна відбутися в інших речах, наприклад, фінансова децентралізація дає людям через фінансову спроможність свободу управляти собою.

 

В нас є одне єдине місто, яке немає місцевого самоврядування і це столиця, місто Київ», – зазначила Оксана Сироїд, віце-спікер Верховної Ради України.

 

«У нас влада поділяється на: законодавчу владу, виконавчу владу і на місцеве самоврядування, судової немає. Тобто, три частини влади сьогодні тут присутні. Тому давайте поділяти відповідальність і поділяти погляди стосовно подальших реформ.

 

Не може бути успішного місцевого самоврядування в неуспішній державі. Не може бути успішної держави без успішного місцевого самоврядування», – відзначив В’ячеслав Негода, перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

 

«Не може бути самоврядування в країні, в якій однопалатні парламенти. Не може бути самоврядування в країні, де існують неконституційні органи», – зазначив Роман Безсмертний, представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи на переговорах у Мінську.

 

«Ми сьогодні започатковуємо широке обговорення Конституції в частині децентралізації. Я щиро радий, що це відбувається уже між першим і другим читанням Конституції. Мені б здавалося, що таке широке обговорення повинне було б передувати внесенню такого законопроекту до Верховної Ради. Саме тому, що цей законопроект вносився так, як він вносився, ми зараз маємо дискусію.

 

Я дозволю собі не погодитися, що філософія до децентралізації повинна передувати змінам до Конституції. Я говорив про це на минулорічному форумі і можу повторити це сьогодні. З точки зору логіки, здорового глузду, напевно, перед тим, як розпочинати цю, так необхідну Україні реформу, нам потрібно було б широко обговорити мету цієї реформи, кінцеві результати цієї реформи, щоб ми усі однаково її бачили, як в частині бюджетній, так і в організаційній частині, потім прийняти рішення, чи нам потрібно щось змінювати в Конституції для того, щоб цей результат досягти. Потім обговорити законопроекти і вже під це зробити підзаконні нормативні акти. На жаль, ми усе зробили з точність до навпаки. Ми спочатку Законом про бюджет прийняли бюджетну децентралізацію, яка викликає багато запитань, після цього внесли без широкого обговорення законопроект про зміни до Конституції. І це викликало буремні події, які відбулися у нас наприкінці серпня минулого року. І це, по суті, розкололо Україну на два табори. Одних, палких прихильників змін до Конституції, і другий табір – противників цих змін до Конституції.

 

Зміни до Конституції повинні не розколювати її на два табори», – відзначив Сергій Власенко, голова Комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

 

У дводенному Форумі беруть участь понад 200 представників органів місцевого самоврядування, міжнародні та українські експерти у сфері розвитку міст та муніципальної політики. Окрім того, під час Форуму відбудеться виїзне засідання комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. За підсумками Форуму буде сформовано резолюцію, яку учасники скерують центральних органів законодавчої та виконавчої влади України.

 

Стежити за прямою трансляцією Форуму можна на сторінці http://selfgovernance.org.ua/.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ14:33, вівторок, 20 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
14:32, вівторок, 20 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0