У Львові освятили унікальний тридільний храм св. Софії-Премудрості Божої

У Львові 11 вересня Глава УГКЦ, Блаженніший Святослав Шевчук освятив унікальний тридільний храм Софії-Премудрості Божої, який знаходиться на території студентського містечка УКУ. Про це повідомляє прес-служба УКУ.

 

Храм є унікальним не тільки для Львова, але й для України. Адже в одній будівлі на різних ярусах функціонуватимуть три храми: наземний рівень – церква Софії-Премудрості Божої, на нижньому – ще два: храм святого Климентія Папи Римського і церква Гробу Господнього. Церква Гробу Господнього – це відображення І століття, місце більше для приватної молитви. Храм Климентія Папи Римського відображатиме ІІІ-IV століття – часи, коли християнство ще не було розділене. Це відкриває великі екуменічні можливості. Храм Климентія Папи Римського має стати місцем формації, дискусій, зустрічей та спілкування. На верхньому ярусі буде власне храм Софії – Премудрості Божої.

 

«Думаю, нам важливо запитати самого себе, кому цей храм є посвячений, ким є та мудрість, якій ми хочемо поклонятися у цьому святому храмі. Якщо хтось думає, що цією мудрістю є наша з вами здатність бути мудрими, ви помиляєтеся. Якщо хтось думає, що цією мудрістю є накопичене людьми знання, він помиляється. Якщо хтось думає, що цією мудрістю, є здатність людини бути мудрою, великою, успішною модерною, знаючою, він помиляється. Бо якби ми поклонялися усім тим речам, ми були б з вами ідолопоклонниками. Ця мудрість, на час якої збудований цей храм, є мудрістю божественною. Тому ми кажемо, наголошуємо, цей храм є храмом святої Премудрості Божої», – зазначив під час проповіді Блаженніший Святослав Шевчук.

 

Він побажав викладачам та студентам, аби цей храм став найважливішою університетською аудиторією, в якій можна здобувати найбільшу мудрість.

 

В урочистостях з нагоди посвячення університетського храму також взяла участь міністр освіти і науки Лілія Гриневич, місцеві чиновники – голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, мер міста Львова Андрій Садовий, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, а також духовенство УГКЦ, викладачі, студенти та жертводавці УКУ.

 

Свого часу вона була сенатором університету і спостерігала за його стрімким розвитком.

 

«Як міністр я хочу засвідчити, що УКУ є провідним закладом недержавної форми власності, який має найбільшу популярність і вимогливість. Сюди прямують діти з найвищими балами ЗНО. Сьогодні для нас це джерело повноцінних ідей і академічної чесності. Я зичу процвітання університету і приношу величезну вдячність всім будівничим УКУ. Бо університет йде вперед, попереду величезне майбутнє. Хай розвиток цього університету відчуває вся країна», – додала Лілія Гриневич.

 

З нагоди свята Глава УГКЦ подякував усім, хто працював, мріяв і збудував цей святий храм. Особливу подяку висловив президентові Університету владиці Борисові (Ґудзякові) та ректору Університету о. д-ру Богданові Праху.

 

У рамках урочистостей 11 вересня  відбувся духовний вечір «Пізнаймо світ, щоб Бога пізнати», під час якого народні артисти разом зі студентами УКУ розкрили тему «софійності» новозбудованого храму Софії-Премудрості Божої.

 

У концертній програмі – театральні перформанси у виконанні народних артистів та студентів УКУ, духовна музика, виступи Клиросного хору «Глас», хор «Етерія», струнний квартет під керівництвом Оксани Трунко, Наталки Половинки і студії «Ірмос» та Оксани Мухи.

 

За задумом університетський храм Святої Софії-Премудрості Божої стане тим духовним стержнем, навколо якого буде обертатися наукове, духовне літургійне життя університету. Це унікальна церква, яка є символом єдності і втіленням Божої премудрості.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ