У Львові – прем’єра документального фільму «Акваріум в морі. Історія Нью-Йоркської групи поетів»

17 вересня, у рамках Форуму видавців, у кінопалаці «Копернік» (вул. Коперника, 9) о 19:00 відбудеться українська прем’єра нового повнометражного документального фільму Олександра Фразе-Фразенка «Акваріум в морі. Історія Нью-Йоркської групи поетів», продакшн-студія OFF Laboratory. У презентації фільму візьмуть участь члени НЙГ Юрій Тарнавський, Богдан Бойчук та інші. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

У фільмі знімались: члени Нью-Йоркської Групи, а саме Юрій Тарнавський, Богдан Бойчук, Богдан Рубчак, Женя Васильківська, Марія Ревакович, Жорж Коломиєць, Олег Коверко, а також Василь Махно, Григорій Грабович, Юрій Андрухович, Віктор Неборак та інші.

 

Після Другої світової війни значна кількість українців опинилася в таборах ДіПі. Це була вимушена еміґрація, заради, в першу чергу, збереження власного життя. Але також йшлося про збереження національної ідентичності. Більшість з них переїхала до Америки, вживаючись в новий простір та нову мову. Водночас вони зберегли рідну мову, створивши нею зразки модерністичної поезії, які включили українську літературу у світовий контекст.

 

За словами професора Гарвардського університету Григорія Грабовича, для нас «Нью-Йоркська група мала б бути моментом гордості». Фільм розповідає неймовірні історії цих поетів, захопливі моменти їхнього життя, окреслює їхній визначний внесок в історію української модерної культури.

 

До Нью-Йоркської групи належать: Богдан Бойчук, Юрій Тарнавський, Богдан Рубчак, Женя Васильківська, Емма Андієвська, Патриція Килина, Віра Вовк, Роман Бабовал, Жорж Коломиєць, Олег Коверко, Марко Царинник, Марія Ревакович.

 

Світова прем’єра фільму відбулася 22 квітня у Вроцлаві в рамках «Вроцлав. Культурна Столиця Європи 2016».

 

Трейлер: http://bit.ly/295oZAOКоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ