У Львові пройде фестиваль «Золотий Лев на вулиці – 2017»

Міжнародний театральний фестиваль «Золотий Лев на вулиці -2017» – це завжди яскраво, видовищно, феєрично, цікаво та вражаюче. Цього року фестиваль «Золотий Лев на вулиці- 2017» відбудеться з 30 вересня по 3 жовтня. У 2017 році фестиваль буде проходити на окремих локаційних майданчиках (площах) Львова. Зокрема вистави будуть відбуватись в Трамвайному Депо, в дворику Львівської Ратуші, на спортивному майданчику Банківського інституту по вул. С. Стрільців, 11, на площі перед Львівською Оперою та на площі Ринок. Вистави, які відбуватимуться на закритих майданчиках будуть платними.

 

«Це вже не просто традиція, це вже історія культури Львова, важлива частина культурного життя нашого міста. Неспроста цей фестиваль живе стільки років, адже це все завдяки грандіозній команді, яка кожного року над ним працює і щорічно розвивається, адже кожного року він викликає інтерес тільки тому, що він постійно розвивається.

 

Робити стандартні речі нестандартним способом – про це і є цей фестиваль. Задовго, за місяць – за два до управління культури телефонують люди зі всієї України, навіть з Польщі, запитують про те, яка програма, коли фестиваль, як можна долучитися і це не може не тішити. Фестиваль потрібен. Фестиваль відкриває нові горизонти і кожного разу він є цікавим»,- зазначила Юлія Калиш, представник управління культури Львівської міської ради.

 

«Коли я став директором цього фестивалю, я сказав про те, що щось потрібно робити з нашим містом, тому що воно надзвичайно сіре, не туристичне, кави нема де попити. Треба щось зробити, аби щось було на вулиці. І ми почали на фестиваль привозити 1-3 колективи, робити ці карнавали все більше і більше. У 2001 році місто разом з керівництвом запропонували започаткувати фестиваль «Золотий Лев на вулиці». І ми таки це зробили. По сьогоднішній день вуличні вистави є завжди на відкритті фестивалю. Цьогорічний фестиваль я хотів зробити сімейним. Для того я привіз такі вистави, щоб могли дивитися всі: від найменшого глядача до найстаршого, який зможе вистояти 40 хвилин чи годину. Це буде цирковий, клоунський, пластичний і звичайно ж звуковий ряд»,- додав Ярослав Федоришин, директор фестивалю, Заслужений діяч мистецтв України.

 

Цього року глядачі матимуть змогу подивитися вистави вуличних театрів із України, Польщі, Португалії, Чехії. Загальна кількість глядачів, які дивитимуться вистави, буде сягати близько 100 000.

 

«Безперечно, уже 28-й рік, а саме стільки років вже нашому фестивалю, не обійдеться без колосального театрального карнавалу, в якому візьмуть участь артисти з різних  країн світу»,- зазначають організатори.

 

Серед інших, глядачі матимуть змогу побачити такі театри, як Київський театр «ДАХ» з виставами «Цешо» та «Але вітер», театр з Польщі «Клініка лялєк» з виставою «Cyrk bez Przemocy», який є знаний в Європі і здобував численні нагороди на престижних європейських театральних фестивалях, циркові колективи «Форматіс», «Планшет» та «Буффет», які з успіхом працюють в Угорщині, клоунська театральна програма «Enano» (Португалія), Краківський театр «Вагабунда» (Польща), Львівський академічний театр Воскресіння з новою виставою «Поїзд зі Львова», прем’єра якої відбулася в м.Каліш (Польща) та виставою «Чайка», яка вже була представлена на багатьох міжнародних театральних фестивалях Європи, театр «Слово і Голос» (Львів, Україна) та багато іншого.

 

Окрема цікава захоплююча програма чекає і на дітей. Крім видовищних циркових вистав діти зможуть відвідати майстер-класи від майстрів циркової та акторської майстерності.

 

«Золотий Лев на вулиці» – це не просто вуличний фестиваль, а театральна європейська традиція і один з найпрестижніших театральних форумів України. Щороку він перетворює Львів на величезну театральну сцену, дарує яскраві враження і відчуття. Тут можна побачити вистави світового визнання, прем’єри, експериментальні постановки молодих театрів.

 

Фестиваль відбувається за підтримки Міністерства культури України, Управління культури ЛОДА, управління культури Львівської міської ради, Львівської обласної ради. Організатори фестивалю щиро вдячні їм за підтримку.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ