У Львові прощаються з Блаженнішим Любомиром Гузаром

У Львові прощаються з Блаженнішим Любомиром Гузаром

Львів у скорботі за померлим Блаженнішим Любомиром Гузаром.  До 5 червня львів’ян закликають утриматися від проведення гучних розважальних заходів. У Львові прощання з Блаженнішим Любомиром триває у п’ятницю та суботу. Окрім Поминальних Літургій та Пішої скорботної ходи, про які повідомлялось раніше, у п’ятницю в Соборі Св. Юра відбудеться монаший Парастас за померлим.

Як повідомив Єпископ Чиказької єпархії УГКЦ Венедикт, тіло Блаженнішого Любомира уже в дорозі до Львова. Тіло кардинала супроводжує владика УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук).

«Можемо дякувати Богові, що в історії нашої церкви за останнє століття давав нам великих особистостей: Митрополита Андрея, Патріарха Йосипа і тепер Блаженнішого Любомира. Він часто повторював: «Найважливіше бути людиною». Він був монахом, священнослужителем, Єпископом, Главою церкви. І всюди, де б його Бог не ставив, він лишався людиною. Дуже важливо, щоб кожен з нас на своєму місці – Президент на своєму, журналіст на своєму, Єпископ на своєму – був людиною і виконав свою місію», – розповів владика Венедикт.

Нагадаємо, сьогодні о 10.00 в соборі Св. Юра – Заупокійна Літургія за Блаженнішим Любомиром. За інформацією отця Павла Дроздяка, увечері в п’ятницю у Соборі св. Юра буде відслужений Чин монашого Парастасу.

«О 18 годині відбудеться справді унікальний Чин монашого Парастасу, який провадитимуть монаші спільноти, запрошені настоятелі спільнот, чернецтво. Таким чином вони з семінарією зможуть в такий глибокий спосіб молитися і бути разом з Блаженнішим Любомиром.

В суботу о 9.00 відбудеться Божественна Літургія, котру очолить патріарх Святослав у співслужінні з владиками Священного Синоду. Звідти урочиста хода з тілом Блаженнішого Любомира рушить до церкви Св. Михаїла, котра належить до монастиря монахів-студитів, куди він належав (монастир св. Теодора Студита – прес-служба ЛМР). Після цього тіло Кардинала виїде до Києва, де в понеділок він буде похоронений у Патріаршому соборі», – заявив Павло Дроздяк.

 КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ