У вересні – жовтні на дорогах Львівщини скоєно 481 ДТП: загинуло 63 особи

У вересні – жовтні на дорогах Львівщини скоєно 481 ДТП: загинуло 63 особи

Прокуратура Львівської області стурбована динамікою зростання дорожньо-транспортних пригод, у тому числі – зі смертельними наслідками, вчинених на автошляхах Львівщини цього року. Так, органами поліції зареєстровано уже більше як 1 800 кримінальних проваджень за фактами ДТП, що на 26% більше ніж за аналогічний період минулого року. Повідомила прес-служба прокуратури Львівської області.

Із них – 265 аварій, в яких загинули чи отримали тяжкі тілесні ушкодження понад 300 осіб. На цей час триває досудове розслідування у 120 кримінальних провадженнях вказаної категорії. Лише у продовж вересня-жовтня  цього року на дорогах області скоєно 481 ДТП, у яких загинули 63  особи. У той же час за аналогічні два місяці минулого року трапилось 379 таких аварії, внаслідок яких померло понад 70 осіб.

Однією з поширених причин скоєння ДТП є перевищення безпечної швидкості руху, керування транспортним засобом у нетверезому стані. До прикладу, цьогоріч трапилось уже 630 ДТП за участю водіїв, які перебували в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, тоді як за весь 2015 рік скоєно 522 таких ДТП.

Вказані дані свідчать про вкрай низький рівень попередження з боку працівників поліції порушень правил дорожнього руху України водіями транспортних засобів.

Крім цього, незадовільним є розслідування за фактами ДТП. Так, між слідчими та працівниками патрульної поліції відсутня взаємодія щодо проведення першочергових слідчих дій, що призводить до втрати інформації та унеможливлює встановлення істини у кримінальному провадженні.  До прикладу, 11 серпня цього року внаслідок зіткнення трьох транспортних засобів у с.Нагірному Сколівського району  від отриманих травм загинуло двоє осіб. До приїзду слідчо-оперативної групи ГУ НП у Львівській області, патрульною поліцією надано дозвіл працівникам служби автомобільних доріг на прибирання з дороги слідів злочину – уламків автомобілів-учасників аварії. Ці дії призвели до унеможливлення фіксування слідчим слідової інформації ДТП.

Враховуючи такі факти, прокуратурою Львівської області скеровано відповідні листи   керівнику Національної поліції України, а також на адресу начальника ГУ НП у Львівській області та начальника управління патрульної поліції у м.Львові з вимогою вжити ефективних заходів для координації роботи з профілактики порушень Правил дорожнього руху, належного досудового розслідування у провадженнях окресленої категорії.

Прокуратура наполягає – правоохоронцям необхідно розробити та реалізувати  нові  підходи для вирішення проблеми зі зростанням в області правопорушень у сфері безпеки руху.

Водночас, про критичний стан попередження ДТП прокуратурою поінформовано  голову Львівської обласної державної адміністрації для  здійснення у межах повноважень додержанням правил
технічної експлуатації транспорту та дорожнього руху, голову Львівської обласної ради – з метою вивчити питання забезпечення фінансування управління патрульної поліції у м. Львові, зокрема, закупівлі пристроїв для автоматичного візуального контролю руху, радіостанцій, обладнання для екіпажів та стаціонарних постів дорожньо – патрульної служби тощо.

Крім того, прокуратурою області з вказаних питань скеровано лист до Генеральної прокуратури України з метою подальшого інформування керівника Національної поліції України щодо стану безпеки руху та експлуатації транспорту на території Львівщини.



Коментарі



Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *



СХОЖІ НОВИНИ