Україна готова долучитися до створення міжнародних транспортних коридорів – Гройсман

Україна готова долучитися до створення нових транспортних коридорів і приєднатися до вже існуючих маршрутів, утворених в тому числі у напрямку Південь – Захід з Середньої Азії через Грузію та Азербайджан в напрямку Європи. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у ході зустрічі з главами залізничних компаній  Азербайджану, Грузії, Казахстану й Киргизстану, повідомляє Урядовий портал.

 

“На рівні глав урядів у нас повне розуміння”, – сказав Гройсман. Він підкреслив, що співробітництво в транспортній сфері з країнами-членами ГУАМ та партнерами України в Середній Азії – це пріоритет, який розділяють як в уряді України, так і в урядах країн-партнерів.

 

Він нагадав, що в Кабінеті міністрів України вже створено спеціальний логістичний комітет, який опікуватиметься транспортними питаннями і покращуватиме взаємодію.

 

У ході розмови глави залізничних компаній Азербайджану, Грузії, Казахстану й Киргизстану запропонували уряду України активно долучитися до розвитку Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту і, можливо, створити спільне підприємство, яке дозволило б реалізувати принцип “єдиного вікна” при обробці вантажів, які йдуть цим маршрутом.

 

Вони підкреслили, що це могло б стати значною конкурентною перевагою наших країн у використанні транзитних можливостей, адже йдеться про товарні потоки на мільярди доларів.

Коментуючи можливість створення такого спільного підприємства, Гройсман зазначив: “Ми вітаємо різні форми взаємодії. І якщо ми зможемо сформувати єдиний транспортний коридор і спільне підприємство – це нормальні підходи. Наше об’єднання дасть хороший результат для наших держав. Вносьте пропозицію”.

Глава уряду дав доручення віце-прем’єр-міністру Володимиру Кістіону пропрацювати “дорожню карту” спільної роботи і вийти на конкретні рішення. “Давайте зробимо “дорожню карту”. Думаю, зможемо це зробити доволі швидко. З нашої сторони ви будете мати максимальну підтримку”, – підкреслив Гройсман.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0