Україна і Литва співпрацюватимуть у сфері енергетики – Меморандум

Меморандум про взаєморозуміння між Міненерго України та Міненерго Литви щодо стратегічної співпраці підписано під час робочого візиту Президента України Петра Порошенка у Вільнюс. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

 

“Метою документа є створення ефективної платформи співпраці у нафтогазовій, електроенергетичній та ядерній сферах, враховуючи завдання енергоефективності та енергозбереження”, – йдеться у повідомленні.

 

Як зазначається, співробітництво здійснюватиметься через обмін досвідом у розвитку газових ринків двох країн, виведення з експлуатації та демонтаж атомних електростанцій, сферу відновлюваних джерел енергії, зокрема у проектах «чистої» енергетики з використанням енергії сонця, біомаси.

 

Крім того, сторони співпрацюватимуть у сфері енергоефективності та енергозберігаючих технологій, у питаннях створення електроенергетичного ринку та системи передачі синхронного з’єднання з континентальною Європою тощо шляхом інституційної співпраці у рамках функціонування відповідної робочої групи.

Президент Петро Порошенко на спільній прес-конференції з литовською колегою заявив, що для України дуже цікавий досвід Литви у створенні терміналу скрапленого газу.

“Ми вважаємо, що це ефективний проект, який забезпечує енергетичну незалежність Литви, і не тільки Литви. Сьогодні підписана низка угод, і вважаю, що це поглиблює співробітництво між міністерствами енергетики обох країн”, – сказав Порошенко.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0