Україна офіційно призупиняє транзит російських фур

Україна офіційно призупиняє транзит російських фур

Україна тимчасово призупиняє транзитні переміщення вантажних автомобілів РФ територією України.

Про це інформує департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ.

«Російська Федерація в порушення правил і процедур Світової організації торгівлі та двосторонньої міжурядової угоди щодо автомобільних перевезень в односторонньому порядку зупинила рух українських вантажних автотранспортних засобів територією Росії. До моменту отримання пояснень від російської сторони та вирішення даного питання Україна тимчасово припиняє транзитні перевезення вантажними автомобілями, зареєстрованими в Росії, територією України», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, за результатами урядової наради, яка відбулася вранці понеділка, 15 лютого, Міністерство інфраструктури України та Міністерство закордонних справ України вживуть відповідних заходів.

Прем’єр Арсеній Яценюк відзначив, що у зв’язку з тим, що Російська Федерація в односторонньому порядку здійснила порушення правил і процедур Світової організації торгівлі та в односторонньому порядку зупинила переміщення українських вантажних автотранспортних засобів територією РФ, Міністерство закордонних справ України невідкладно направило ноту Російській Федерації з вимогою пояснення таких незаконних дій.

«До моменту отримання пояснень та вирішення даного спору Україна тимчасово призупиняє дію транзитних дозволів, виданих для вантажних автомобілів з реєстрацією в Російській Федерації, що тягне за собою тимчасове припинення транзитних перевезень вантажними автомобілями РФ територією України», – заявив Арсеній Яценюк.

«Ми вимагаємо від Росії невідкладно виконати вимоги СОТ, відновити транзитний рух українських автотранспортних засобів», – зазначив він.

Як повідомляли, на території Російської Федерації затримали 152 автотранспортні засоби, що належать українським перевізникам.

Як писав «Вголос», активісти Львова в Солонці почали блокувати проїзд фур із російськими номерами.

Нагадаємо, активісти розпочали безстрокову акцію з блокування російських фур при в’їздах у Закарпатську область та Волинь з боку Білорусі.

Нагадаємо, з 1 лютого Польща заборонила в’їзд російським фурам, оскільки сплив термін дії дозволів на в’їзд, які видає польським перевізникам Росія.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ