Україна оскаржила «борг Януковича» в суді Англії

Україна подала до Високого суду Англії заперечення проти позову, з яким звернулася проти України в лютому 2016 року компанія «The Law Debenture Trust Corporation PLC», що є довірчим управителем згідно з документом, який передбачав надання РФ Україні запозичень у розмірі 3 млрд дол. за домовленостями, які досягнув уряд екс-президента Віктора Януковича у грудні 2013 року з РФ.

 

Про це повідомляє прес-служба МЗС України.«Сьогодні, у п’ятницю 27 травня 2016 року, Україна подала до Високого суду Англії заперечення проти позову, із яким компанія «The Law Debenture Trust Corporation PLC» звернулася проти України в лютому 2016 року. Позивач є довірчим управителем (траст) згідно з документом, що передбачав надання Російською Федерацією Україні запозичень у розмірі 3 мільярдів доларів США, укладання якого було результатом домовленостей, які досягнув уряд колишнього Президента Януковича у грудні 2013 року з Російською Федерацією», – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначено, заперечення України проти позову обґрунтовують, що «договір щодо запозичень є недійсним та таким, що не підлягає примусовому виконанню, через низку причин».

 

«До таких причин, зокрема, належить те, що, згідно з українським законодавством, Україна не мала необхідної дієздатності на укладення угоди, яка порушувала встановлені на той час межі запозичень, а також що угоду було укладено в результаті примусу, який тривав з боку Росії на Україну протягом усього 2013 року, щоб не допустити укладення Україною Угоди про асоціацію з ЄС», – додали в дипвідомстві.

 

Вказано, що Україна має намір «рішуче захищати свою позицію в цій справі, і такий захист є одним з елементів більш масштабної юридичної стратегії, спрямованої на притягнення Росії до відповідальності за агресію та інші протиправні дії щодо України, включаючи незаконну окупацію Кримського півострова».КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ