Україна перейшла на використання нової вакцини проти поліомієліту

Україна перейшла на використання нової вакцини проти поліомієліту

Від сьогодні, 18 квітня, Україна перейшла на використання двовалентної вакцини проти поліомієліту.

 Як пише прес-служба Міністерства охорони здоров’я України, в такий спосіб Україна приєдналася до Глобальної стратегії ВООЗ, ухваленої на 68 Генеральній Асамблеї ООН, з переходу використання живої оральної тривалентної вакцини проти поліомієліту (тОПВ) на живу оральну бівалентну вакцину проти поліомієліту (бОПВ­).

Одночасно з Україною до цього процесу долучилися ще 156 країн світу.

Припинення використання тОПВ «зумовлене вилученням з живої оральної поліомієлітної вакцини ІІ типу вірусу, в якому ВООЗ уже не вбачає загрози».

«Обидві вакцини забезпечують однаково ефективний захист від поліомієліту. Різниця полягає лише в тому, що одна з них не забезпечує захист від того штаму поліовірусу, який на сьогодні вже ліквідовано в усьому світі. Натомість новий тип ОПВ забезпечуватиме ще більш ефективний захист від інших двох штамів вірусу поліомієліту, що досі циркулюють», – пояснив представник ВООЗ в Україні Денніс Кінг.

Перехід на використання бОПВ передбачає одночасне вилучення всіх залишків тривалентної вакцини, яку з травня в жодній країні не використовуватимуть. У зв’язку з цим МОЗ підготувало план переходу, одним із напрямів якого є порядок вилучення та подальшої утилізації всіх залишків тривалентної вакцини з усіх закладів охорони здоров’я всіх форм підпорядкування.

У відомстві запевняють, що перехід на використання нового виду вакцини ніяк не впливає на процес імунізації дітей проти поліомієліту в країні. «Бівалентну вакцину зареєстровано в Україні, її закупить Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ та надасть Україні вже у травні 2016 року в достатній кількості, що дасть змогу продовжувати проведення вакцинації проти поліомієліту відповідних груп дітей згідно з Календарем профілактичних щеплень», – повідомив заступник міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ12:30, четвер, 10 січня 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:30, вівторок, 8 січня 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:30, вівторок, 8 січня 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0