Україна вивчає хорватський досвід повернення територій – Ірина Геращенко

Українська сторона вивчає досвід Хорватії з повернення окупованих територій та пошуку порозуміння і разом з тим відповідальності для злочинців.

Про це перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко написала у Facebook.

“В України своя історія, в нас зовнішня агресія, російські окупаційні війська, й це те, що докорінно відрізняє ситуацію на Донбасі від хорватської історії. Але багато мудрих речей і порад, як виграти і повернути території, як пройти шлях порозуміння, прощення для заблудших і відповідальності для злочинців, краще взяти в сусідів, аніж набивати свої шишки”, – написала Геращенко.

Геращенко зауважила, що надзвичайно корисною і цікавою для української сторони була дискусія з колишнім міністром юстиції Весной Шкаре-Озболт, і її колегами з інших міністерств. Третина території Хорватії майже 5 років була окупована, країна мала півмільйона біженців, це 13% населення. За повернення територій боролися в першу чергу політико-дипломатичним шляхом, аби уникнути жертв серед цивільного населення. В Хорватії було прийнято закон “Про прощення”, яким звільнялися від кримінальної відповідальності ті, хто були мобілізовані в окупаційну армію, але не причетні до військових злочинів. Амністія не проводилася, навпаки, всі причетні до військових злочинів, пішли під трибунал спеціальних судів і дехто був засуджений до 20 років за вбивства, катування, згвалтування.

Перемир’я оголошували і порушували 24 рази.

Як повідомляв Укрінформ, на запрошення Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України 28 серпня до Києва прибула делегація Республіки Хорватія з метою обміну досвідом з мирної реінтеграції територій.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ9:35, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
9:32, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:34, четвер, 8 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0