Українцям буде складніше влаштуватися на роботу в Польщі

За півроку набудуть чинності суворіші правила працевлаштування закордонних сезонних працівників, на яких наполіг Європейський Союз. Вони суттєво обмежать землеробам можливість тимчасового працевлаштування іноземців з-за меж Спільноти, переважно з України. 

Про це повідомляє Польське радіо із посиланням на видання Gazeta Polska Codziennie.

На даний час спрощена процедура офіційного працевлаштування дозволяє громадянам із шести держав (Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, Росії та України) працювати в Польщі без дозволу на працю у термін, що не перевищує шість місяців упродовж наступних дванадцяти місяців, без необхідності одержання дозволу на працевлаштування. Головна умова – це одержання безкоштовно зареєстрованої працедавцем у повітовому управлінні праці заяви про намір доручення роботи іноземцеві (пол. Oswiadczenie o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi). Таку форму тимчасового працевлаштування іноземців масово використовують польські землероби, які займаються трудомістким вирощуванням полуниці, чорниці, яблук та інших фруктів.

Після 30 вересня 2016 року, згідно із розпорядженням ЄС від лютого 2014 року, замість системи видачі заяв про намір доручити роботу іноземцеві будуть введені нові адміністративні процедури, що на практиці означає необхідність одержання дозволу на працю. Таких дозволів упродовж усього 2015 року було видано 69 тисяч, що становить 9% від усіх зареєстрованих заяв.

За даними Міністерства родини, праці та соціальної політики Польщі, 2015 року відбулося стрімке зростання кількості зареєстрованих заяв про намір доручення виконання праці іноземцеві. Таких документів було аж 782 тисяч, або удвічі більше, ніж в 2014 році. З них 97,5% становили ті, що були видані українцям.

Можливі перешкоди можуть з’явитися вже в 2017 році, адже саме тоді наберуть чинності зміни до процедур. Однак нові адміністративні процедури можна буде організувати так, аби вони не ускладнювали підприємцям процес працевлаштування іноземців. Наприклад, вони можуть заздалегідь подавати дані про необхідну їм кількість сезонних працівників.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ9:35, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
9:32, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:34, четвер, 8 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0