Українцям, у яких немає лічильників на газ, доведеться доплатити за 9 місяців

Українцям, у яких немає лічильників на газ, доведеться доплатити за 9 місяців

Львів’янам, в оселях яких немає газового лічильника, доведеться доплатити за газ за 9 місяців: з травня 2015-го по січень 2016 року. 

Усе через незаконну постанову уряду, яку скасував суд.

Як пояснили «Вголосу» в ПАТ «Львівгаз», відповідно до рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.09.15 у справі №826/16447/15, Постанову КМУ від 29.04.15 №237 «Про внесення змін до норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників» визнано незаконною, її скасовано, а визначені нею норми споживання природного газу є такими, що не підлягали застосуванню.

Фактично, суд скасував постанову уряду, якою було знижено норми споживання газу для тих домогосподарств, де немає лічильників. При використанні газової плити за наявності централізованого гарячого водопостачання – з 6 кубів до 3 куб. метрів газу на одну людину в місяць. При використанні газової плити у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача – з 9 до 4,5 куб. метрів. При використанні газової плити та водонагрівача – з 18 до 9 куб. метрів газу.

Позивачі, серед них громадська спілка «Асоціація газового ринку України», керувалися тим, що цією постановою уряд поставив споживачів у нерівні умови. І квартири, де є лічильники, насправді споживають значно більше газу. «Споживачі природного газу, у яких немає газових лічильників, незалежно від реального обсягу споживання природного газу однією особою в місяць, згідно з оскаржуваною постановою, сплачують за нього лише фіксовану суму, яка, на думку позивачів, у будь-якому разі є меншою, ніж у споживачів, у яких установлено прилади обліку природного газу. На переконання позивачів, вони як абоненти з лічильниками газу власними коштами компенсують витрати природного газу осіб, які не мають приладів обліку газу. Так, позивачі вважають, що, зменшуючи норми споживання природного газу, уряд умисно надав перевагу одним особам над іншими», – йшлося в позовній заяві.

Суд визнав постанову незаконною та нечинною з моменту ухвалення. Загалом Кабмін програв суди трьох інстанцій: Окружний адміністративний суд м. Києва, Київський апеляційний адміністративний суд і Вищий адміністративний суд України.

Відтак, як пояснюють у ПАТ «Львівгаз»: на виконання вказаного судового рішення, проведено перерахунок вартості фактично спожитого, але неоплаченого споживачами без лічильників, природного газу за період з травня 2015-го по січень 2016 року.

Загальну суму перерахунку, проведеного за кожним із домогосподарств, зазначено в рахунку на лицьовому боці в графі «*Загальна сума перерахунку через різницю норм споживання». Споживачам, які мають пільги або субсидії, необхідно звернутися по роз’яснення щодо належної їм компенсації у зв’язку з перерахунком вартості фактично спожитого природного газу до відповідних органів соціального захисту.

Враховуючи складну економічну ситуацію в країні, людям буде автоматично розтерміновано платежі. Їм було запропоновано виплачувати загальну суму перерахунку частинами протягом наступних 9 місяців та погасити донараховану суму повністю до 01.12.16 року. Щомісячну суму розстроченого платежу зазначено в рахунку на лицьовому боці в графі «*Погашення різниці норм споживання». До 01.12.2016 зазначена в графі «*Загальна сума перерахунку через різницю норм споживання»  заборгованість не буде підставою для відключення споживача від газопостачання.

Як пояснила речниця ПАТ «Львівгаз» Оксана Горак, на Львівщині приблизно 15% усіх споживачів газу не мають лічильників. Торік таким споживачам було запропоновано безкоштовно встановити лічильники, однак було багато відмов.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ