Україні й Молдові формати реінтеграції нав’язують ззовні – Порошенко

Україні і Молдові нав’язують формати реінтеграції, щоб ззовні вирішувати долю країн. Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час спільної прес-конференції з прем’єр-міністром Республіки Молдова Павлом Філіпом, повідомляє Укрінформ.

 

“Чверть століття тому Молдова зіткнулася зі схожим випробуванням, втративши частину своєї суверенної території. Зараз ми бачимо наполегливі спроби нав’язати і Молдові, і Україні такі формати реінтеграції, які дозволять ззовні вирішувати долю народів наших країн”, – сказав він.

 

Президент окремо наголосив, що ці спроби приречені на поразку.

“Україна та Молдова мають і будуть відновлені у своїх суверенних, міжнародно визнаних кордонах. Хочу ще раз наголосити, що Крим, так само як і Донбас — це Україна. Усе демократичне світове співтовариство поділяє і підтримує цю позицію”, – заявив він.

Порошенко підкреслив, що Україна та Молдова знаходяться в регіоні, який став ареною протистояння двох світоглядних концепцій.

 

“Україна і Молдова не просто сусідні країни, наші народи об’єднує міцне культурне та історичне коріння, перевірене не одним століттям. На жаль, наш спільний регіон став ареною протистояння двох світоглядних концепцій. Перша з них — це демократичні цінності, права людини, рух у майбутнє. Друга — це тоталітаризм, диктат та повернення у минуле”, – сказав він.

 

Глава держави додав, що мали та мають місце намагання “розпалити пожежу міжетнічної, міжлюдської ненависті на просторі від Донбасу до берегів Дністра.

 

“І важко уявити, куди б дійшла ця пожежа, якби не стійкість та героїзм українських воїнів”, – наголосив він.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0