Україною поширюється новий вид грипу

Україною поширюється новий вид грипу

На сьогодні в столиці і по всій Україні фіксується максимальна циркуляція нового для України грипу H2N2 «Гонконг», який найбільше вражає дітей і літніх людей.

Про це повідомляє УНН із посиланням на виконуючого обов’язків начальника Головного управління Держпродспожівслужби в Києві Олег Рубан.

«Максимально циркулює на сьогоднішній день в місті Києві та по всій Україні, як і прогнозувалося, новий вірус грипу А «Гонконг» H2N2, з яким жодного разу не зустрічалися ні кияни, ні українці взагалі. Ми фіксуємо максимальну циркуляцію даного штаму, ще є вірус грипу В, вірус грипу H1N1, але його найбільше. Там звичайні симптоми як і при іншому грипі, але група ризику для даного грипу це діти до 3 років, перш за все до одного року і літні люди старше 65 років», – зазначив Рубан.

За його словами, ситуація на сьогоднішній день щодня моніториться і можна сказати, що за минулий тиждень зафіксовано перевищення епідпорогу в Києві всього на 4%.

«Що стосується показників захворюваності, то щодня реєструється від 6 до тисяч хворих на грип, та ГРВІ та це повністю відповідає сезонним показникам. Але є негативні показники – збільшення захворюваності серед організованих колективів. Це дитячі колективи – дошкільні установи, школи, ліцеї і там йде підвищення рівня захворюваності, тому необхідно впроваджувати окремі по групах обмежувальні заходи саме в школах і навчальних закладах», – сказав він.

Він зокрема зазначив, що по місту Києву найбільші показники захворюваності серед дитячого населення до 14 років у Дніпровському, Дарницькому, Деснянському районах, де найбільша кількість організованих колективів, тобто шкіл.

«Владою Києва введено з понеділка щоденний моніторинг стану здоров’я дітей, які перебувають в школах, щоденний моніторинг за температурним режимом в загальноосвітніх установах, а також при виявленні хворих дітей їх ізолюють і при необхідності надають медичну допомогу. Що стосується глобальних обмежувальних заходів в місті Києві по всім організованим колективам, то про це на сьогоднішній день рано говорити, тому що показників таких немає», – розповів він.

Лікар також порекомендував не спілкуватися з хворими людьми і не перебувати хворому в колективах, крім того повинна бути відповідальність адміністрації організованих колективів – перш за все недопущення хворих на роботу, або на навчання.

По-друге, це проведення температурного режиму в приміщеннях без переохолодження і перегріву, це дотримання респіраторного етикету, гігієни – миття рук, обличчя і використання маски.

Крім того, можна ще вакцинуватися, тому що немає ще епідемії в Києві і вакцина є.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ