Українська прокуратура вручила підозру командувачу Чорноморського флоту РФ

Головна військова прокуратура оголосила та вручила підозру командувачу Чорноморського флоту РФ, віце-адміралу О. Вітку у скоєнні особливо тяжких злочинів проти України.

Як інформує прес-служба ГПУ, за результатами досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом розв’язання та ведення представниками влади і збройних сил Російської Федерації агресивної війни проти України, що призвело до загибелі людей та інших тяжких наслідків у вигляді військової окупації та анексії території України, Головна військова прокуратура повідомила про підозру у скоєнні низки тяжких та особливо тяжких злочинів проти України командувачу Чорноморського флоту РФ, віце-адміралу О. Вітку.

 

Офіційну підозру 18.04.2016 о 17:00 фактично вручила за місцем перебування О. Вітка в м. Севастополі кур’єрська служба міжнародної доставки «DIMEX» (копія повідомлення додається).

 

Командувача ЧФ ЗС РФ обґрунтовано підозрюють у тому, що в період з 20.02.2014 по 21.03.2014 він умисно вчинив злочинні дії для зміни меж території та державного кордону України; підбурюв до вчинення державної зради; організував вчинення дій, спрямованих на пошкодження об’єктів, які мають важливе оборонне значення; спланував, підготовив та взяв безпосередню участь у веденні агресивної війни проти України (ч. 3 ст. 110; ч. 4 ст. 27 ч. 1 ст. 111; ч. 3 ст. 27 ст. 113; ч. 2 ст. 28 ч. ч. 1, 2 ст. 437 КК України).

 

Слідство Головної військової прокуратури зібрало достатньо доказів того, що командувач ЧФ ЗС РФ О. Вітко, виконуючи відведену йому вищим керівництвом Російської Федерації роль у скоєнні злочинів, з підпорядкованими військами здійснив військову окупацію та подальшу анексію території півострова Крим, чим грубо порушив низку основних міжнародно-правових актів, у тому числі Угоди між Україною і Російською Федерацією про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 28.05.1997.

 

Окрім того, командувач ЧФ ЗС РФ О. Вітко, використовуючи надані йому повноваження щодо воєнного планування, управління та застосування підрозділів Чорноморського флоту РФ, здійснив дії, спрямовані на забезпечення військової окупації ЗС РФ території півострова Крим; організацію блокування військових частин ЗС України, транспортних комунікацій, захоплення будівель і споруд органів державної влади України та інші, що призвели до порушення територіальної цілісності України та заподіяння збитків у вигляді втрати всіх об’єктів державної власності загальною попередньою вартістю 1 трильйон 80 мільярдів 352 мільйонів гривень.

 

Відповідно до вимог кримінального процесуального законодавства України, після вручення підозри та виклику на допит 25.04.2016 Головна військова прокуратура оголосить розшук і внесе клопотання до суду щодо обрання Вітку О.В. запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, здійснення спеціального досудового розслідування та направлення обвинувального акта до суду в найкоротшій строк.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ