Українські аграрії заявляють про можливий зрив посівної

В асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» заявляють про можливий зрив весняної посівної 2017 року через неможливість сертифікувати насіння.

Про це йдеться у прес-релізі УКАБ, повідомляє «Укрінформ».

«У зв’язку з ліквідацією Держсільгоспінспекції та створенням ДП з сертифікації сертифікація насіння зупиниться на період з 5 грудня 2016 до початку лютого 2017 року, що є неприпустимим, оскільки становить загрозу зриву весняної посівної кампанії 2017 року», – йдеться у повідомленні.

Відтак компанії-члени асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», Американської торговельної палати в Україні, ВГО «Українська аграрна конфедерація», а також професійні організації, що діють у сфері насінництва та розсадництва, звернулися з відкритим листом до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням не ставити під загрозу весняну посівну 2017 року.

«Саме період з грудня по лютий є найбільш активним у сертифікації насіння – як виробленого на території України, так й імпортованого», – йдеться у зверненні.

Аграрна спільнота просить Володимира Гройсмана звернути увагу на проблему і вжити всіх необхідних заходів для забезпечення безперервної сертифікації насіння в Україні, серед іншого, шляхом максимального сприяння процесу формування ДП з сертифікації, а також передбачення виконання Держсільгоспінспекцією функцій з сертифікації насіння до початку повноцінного функціонування ДП з сертифікації у період з грудня 2016 по лютий 2017 року.

В УКАБ зазначають, що копії звернення направлені міністру аграрної політики та продовольства України Тарасу Кутовому та першому заступнику голови Державної інспекції сільського господарства України Юрію Заставному.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ