Урядовий експеримент з цінами на продовольство тривав три місяці

В Україні завершився продовольчий експеримент: протягом трьох місяців держава не втручалася у регулювання цін на основні продукти харчування.

Урядовці називають цю ідею успішною, адже не було різких цінових коливань, а виробники харчів радіють, що тепер не треба платити хабарі контролерам, йдеться на сайті «ТСН».

Проте декі покупці іншої думки. Зокрема пані Катерина скаржиться, що ціни на окремі продукти підвищилися. “Ціни зараз підвищилися на процентів 20-30 на телятину в тім числі”, — говорить жінка.

Утім, якщо для покупців — дорого, то для продавців — дешево. У книгах з основ економіки цей феномен називають кон’юнктурою ринку. У ці взаємовідносини держава вирішила не втручатися. І три місяці не перевіряла ціни на харчі.

“Хліб чорний за 9 місяців цього року виріс у ціні на 30 копійок. За три місяці експерименту на 40 копійок”, — повідомив Олексій Дорошенко, директор асоціації постачальників торговельних мереж.  За даними асоціації, під час урядового експерименту найбільше подорожчали курячі яйця — майже на 40%, масло на 21%, молоко на 18%. До експерименту соціальні продукти також зростали в ціні, проте не так швидко.

“Коли ми говоримо про 23 основні продукти харчування, то з них 19 підвищилися в ціні, і лишилися на місці чи знизилися 4. Ось результати цього експерименту. Чи можна назвати його успішним?” — говорить Дорошенко.
У аграрному міністерстві офіційних цифр від держстату ще не мають. Пояснюють, якщо і дорожчало, то прогнозовано перед святами. Тому відсутність адміністративного втручання продовольчий ринок не зачепило.

“Якихось різких коливань цін не відбулося. Динаміка така ж як була і торік. А за деякими групами навіть було зменшення”, — зазначила Олена Ковальова, заступник міністра аграрної політики і продовольства. Найбільше експерименту радіють виробники. Тепер їм не потрібно доводити обґрунтованість подорожчання власної продукції. Зазвичай це робили за хабарі. Нині ринок регулюють лише попит та купівельна спроможність.

“Ціни мають привязку до купівельної спроможності. Якщо вона низька, то ніхто не може завищувати ціну: просто ніхто не буде купляти”, — говорить Сергій Карпенко, директор союзу птахівників України. Наразі уряд вирішує, чи контролюватимуть ціни. Остаточне рішення мають ухвалити до кінця січня.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0