В Академії сухопутних військ тривають курси підготовки військових капеланів для ЗСУ

Вже другий тиждень представники усіх конфесій, які входять до Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України, обговорюють проблематику, що виникає під час роботи капеланів у військах та вивчають іноземний досвід служби священиків у Збройних силах.


Своїм досвідом із українським духовенством діляться представники Королівської служби капеланів Канади. У курсах підготовки військових капеланів беруть участь 24 священнослужителі, серед яких – представники православних конфесій, греко- та римо-католики, євангельські християни-баптисти, п’ятдесятники, євангелісти, і навіть, капелани-імами. Незважаючи на таке релігійне різнобарв’я – мета у всіх спільна.
“Роль військового капелана –  бути поруч з військовослужбовцем. Бути для нього підтримкою, товаришем. І кожен військовий капелан покликаний з солдатами бути солдатом, з полковниками – полковником, з генералами – генералом. Він має знайти підхід до кожного військовослужбовця і головним його завданням є духовна підтримка”, – розповідає СТЕПАН СУС, голова Центру військового капеланства Львівської архієпархії УГКЦ
Після закінчення курсів капелани ділитимуться здобутим досвідом з священиками своїх конфесій. А через кілька місяців у Збройних силах України з’являться штатні військові капелани. На першому етапі у збройних силах планують впровадити 66 військових капеланів.

“Є рішення начальника Генерального штабу ЗСУ щодо введення штатного військового капеланства. Воно буде відбуватись етапами. На першому етапі ми плануємо до 1 червня 2017 року вести та укомплектувати військовими священиками у бойових бригадах сухопутних військ, повітряних, морських ЗСУ “, –  ОЛЕКСАНДР ГЕРУС, начальник відділу взаємодії з військовими капеланами Центру морально-психологічного забезпечення ЗСУКоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ