В Україні запустили унікальну ядерну установку

Під час сьогоднішньої робочої поїздки до Харківської області Петро Порошенко відвідав Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут», де ознайомився з роботою ядерної установки в режимі комплексного випробування та проектом зі створення ядерної підкритичної установки «Джерело нейтронів».

 

Президент та посол Сполучених Штатів Америки в Україні Джеффрі Пайєтт узяли участь у контрольному пуску установки «Джерело нейтронів», повідомляє прес-служба Президента.

 

Глава держави назвав цей проект вдалим прикладом співробітництва у сфері ядерної безпеки і нерозповсюдження ядерної зброї. Проект розроблено за підтримки США в рамках програм про нерозповсюдження ядерної зброї.

 

Глава держави наголосив, що Україна зробила величезний внесок у програму нерозповсюдження ядерної зброї. Це не лише добровільна відмова від третього у світі ядерного арсеналу, а й передача високозбагаченого урану, і співпраця з міжнародними організаціями для значного підвищення технологічної безпеки.

 

Установка «Джерело нейтронів» дозволить проводити Україні сучасні дослідження в різних галузях науки та техніки, розробляти фактично весь спектр радіоізотопів для потреб медицини та промисловості, а також вирішувати проблеми ядерної енергетики, продовжувати терміни експлуатації атомних електростанцій.

 

«Це перша ядерна установка світового значення, яку розробили українські фахівці за роки незалежності», – сказав глава держави.

 

Спільну роботу українських спеціалістів зі створення установки «Джерело нейтронів» проводять разом із колегами з Аргонської національної лабораторії США, Німеччини, Китаю, Великобританії, Швейцарії, Франції.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0