Верховна Рада ухвалила Декларацію щодо подій Другої світової війни

Сьогодні, 20 жовтня, Верховна Рада України ухвалила Декларацію Пам’яті і Солідарності щодо подій історії Другої світової війни. Відповідне рішення підтримали 243 нардепи.

 

За словами голови Верховної Ради Андрія Парубія, аналогічну Декларацію сьогодні ухвалить Сейм Республіки Польща, передає «Укрінформ».

 

«Ми, представники Сейму Республіки Польща та Верховної Ради України, спільно й одночасно приймаємо цю Декларацію Пам’яті і Солідарності, аби віддати шану мільйонам жертв, яких зазнали наші народи під час Другої світової війни, та засудити зовнішніх агресорів, що намагались знищити нашу незалежність», – йдеться у Декларації.

 

У Декларації парламенти привертають увагу, що пакт Ріббентропа-Молотова від 23 серпня 1939 року, укладений між двома тоталітарними режимами – комуністичним Радянським Союзом і нацистською Німеччиною, призвів до вибуху 1 вересня Другої світової війни, спричиненої агресією Німеччини, до якої 17 вересня долучився Радянський Союз.

 

Парламенти наголошують, що наслідком тих подій була окупація Польщі Німеччиною і Радянським Союзом, a в 1940 році – радянська окупація Литви, Латвії i Естонії. Наслідком цього стали масові репресії проти наших народів. Ті події призвели також до ухвалення у Ялті в 1945 році рішень, які розпочали новий етап поневолення всієї Східної і Центральної Європи, що тривав півстоліття.

 

«Ми пам’ятаємо, що кволість міжнародної реакції на ескалацію перед Другою світовою війною тоталітарних і шовіністичних ідеологій, відсутність належної реакції на порушення з боку агресорів міжнародного права, а також політика поступок заохотили комуністичний і нацистський режими до агресії, а в результаті – до розподілу Європи», – зазначається у документі.

 

В ньому також наголошується, що необхідна активізація неупереджених історичних досліджень та необхідність стримування сил, які ведуть до суперечок в наших державах.

 

«Звертаємо увагу на те, що здійснення Російською Федерацією агресивної зовнішньої політики, окупація Криму, підтримка і здійснення збройної інтервенції на сході України, порушення основних норм міжнародного права та договорів, підписаних з Україною, невиконання Кремлем домовленостей та ведення гібридної інформаційної війни становлять загрозу для миру і безпеки всієї Європи», – йдеться у тексті спільної Декларації.

 

Документом висловлюється солідарність з усім українським народом, зокрема і з кримськими татарами, у період цього великого випробування.

 

«Підкреслюємо нашу заангажованість у заходах на користь мирного розв’язання конфлікту на сході України та повернення її територіальної цілісності.

 

Наголошуємо на необхідності згуртованості дій в рамках Організації Північноатлантичного Договору проти нових загроз і висловлюємо підтримку поглибленню співробітництва Альянсу з Україною та її стратегічній меті набути членства в НАТО», – написано у Декларації.

 

Парламенти України та Польщі, згідно із документом, закликають усіх європейських партнерів показати єдність і міжнародну солідарність та захищати об’єднану Європу від зовнішньої агресії.

 

«Закликаємо народи всієї Європи пам’ятати про причини і наслідки II світової війни, а також докласти спільних зусиль з метою захисту безпеки і свободи», – наголошується в Декларації.

 

Зазначимо, що раніше планувалось, що цю Декларацію синхронно ухвалять три парламенти – України, Польщі та Литви. Але сьогодні віце-маршалок Сейму РП Ришард Терлецький повідомив, що литовський Сеймас не прийматиме цю заяву, оскільки там лише нещодавно відбулися парламентські вибори і депутати ще не приступили до активної роботи.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0