Відсьогодні знижено граничну сума готівкових розрахунків у 3 рази: до 50 тис. грн

Відсьогодні, 4 січня, Національний банк України знижує граничний рівень готівкових розрахунків на добу у 3 рази – із 150 тис. до 50 тис. грн.

Як повідомляється на сайті НБУ, відповідні норми містяться у постанові правління Національного банку України від 25.11.2016 № 407 «Про внесення змін у постанову Правління Національного банку України від 6 червня 2013 № 210» Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою».

«Постановою передбачена гранична сума розрахунків готівкою між фізичною особою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня у розмірі 50 тис. грн, а також фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 50 тис. грн», – йдеться у повідомленні.

Фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму, що перевищує 50 тис. грн, шляхом переведення коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та/або переведення коштів на поточні рахунки (зокрема у депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті). Водночас гранична сума готівкових розрахунків підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня залишається незмінною і становить 10 тис. грн.

Як вважають в НБУ, це рішення не принесе незручностей громадянам, оскільки не зачіпає щоденні покупки населення. Контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), згідно з Податковим кодексом України, здійснюватимуть органи Державної фіскальної служби України.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ