ВР звернулася до парламентів світу із закликом засудити російську агресію

ВР звернулася до парламентів світу із закликом засудити російську агресію

Верховна Рада ухвалила звернення до парламентів іноземних держав та міжнародних організацій щодо засудження ескалації збройної агресії Російської Федерації проти України. Як повідомляє кореспондент Укрінформу, за ухвалення відповідної постанови проголосували  256 народних депутатів.

 

“Верховна Рада України закликає парламенти іноземних держав та міжнародні організації засудити Російську Федерацію за порушення режиму припинення вогню, передбаченого Мінськими домовленостями, навмисну руйнацію іррегулярними та регулярними збройними формуваннями Російської Федерації міста Авдіївка Донецької області та варварські напади на об’єкти, необхідні для виживання цивільного населення”, – йдеться у зверненні.

 

Крім того, ВР закликає парламенти іноземних держав та міжнародні організації вжити всієх можливих заходів, що сприятимуть припиненню невибіркових нападів іррегулярних та регулярних збройних формувань РФ на об’єкти, необхідні для виживання цивільного населення, та відвернуть гуманітарну катастрофу в Авдіївці Донецької області.

 

Парламент також закликає парламенти іноземних держав та міжнародні організації вжити заходи, спрямовані на запобігання подальшій ескалації збройної агресії РФ проти України та її припинення, а також закликає Організацію з безпеки і співробітництва в Європі сприяти дотриманню Російською Федерацією режиму припинення вогню на Донбасі, зокрема в районі міста Авдіївка Донецької області.

У своєму зверненні Рада звертається до міжнародних організацій, представників громадянського суспільства, правозахисних організацій із закликом розслідувати випадки серйозних порушень міжнародного гуманітарного права в ході нинішньої ескалації збройної агресії Російської Федерації проти України, зокрема можливого скоєння воєнних злочинів і злочинів проти людяності.

Парламент також доручає Генеральній прокуратурі направити до Міжнародного кримінального суду матеріали і документи, які свідчать про порушення міжнародного гуманітарного права під час ескалації збройної агресії Російської Федерації в рамках провадження, яке здійснюється Міжнародним кримінальним судом відповідно до постанови від 04.02.2015 № 145-VIII «Про Заяву Верховної Ради України “Про визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду щодо скоєння злочинів проти людяності та воєнних злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації та керівниками терористичних організацій “ДНР” та “ЛНР”, які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян”.

 

До заяви додано відеодокази обстрілу Авдіївки бойовиками.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ7:45, п`ятниця, 15 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
10:33, четвер, 14 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
10:30, четвер, 14 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0