ЄС пояснив, як проходитиме голосування за безвізовий режим для України

Голосування Ради Євросоюзу щодо скасування короткострокових віз для українців відбуватиметься за принципом «кваліфікованої більшості», що означає: безвізовий режим неможливо буде ветувати через спротив однієї країни.

Про юридичну схему голосування йдеться у відповіді Представництва ЄС в Україні на запит «Європейської правди». «Рішення (про внесення України в «безвізовий перелік») має підтримати як Європейський парламент, так і Рада ЄС. Рада ЄС повинна підтримати його кваліфікованою більшістю голосів», – пояснили в дипмісії Євросоюзу.

 

Ця схема набула чинності з 1 листопада 2014 року – до прикладу, рішення про безвізовий режим для громадян Молдови, затверджене навесні 2014 року, країни мали ухвалювати одностайно.

 

Метод кваліфікованої більшості, який буде застосовано з українського питання, дозволяє ухвалити безвізовий режим для громадян України, якщо за нього проголосує щонайменше 55% країн-членів ЄС, які представляють не менше ніж 65% населення Євросоюзу.

 

Причому регламент ЄС передбачає додатковий запобіжник проти об’єднання великих та густонаселених країн союзу: для блокування рішення проти нього мають проголосувати щонайменше чотири держави, в яких у сумі проживає 35% населення. Важливо також, що Велика Британія (одна з найбільших держав ЄС ) не бере участі у спільній міграційній політиці, що додатково зменшує ризик блокування українського безвізового питання.

 

В Європарламенті, як відомо, існує стійка більшість на підтримку скасування віз – ЄП у нинішньому складі неодноразово ухвалював резолюції, які закликали до безвізового режиму для України.

 

Наразі лишаються дві перепони для того, щоби було запущено процедуру ухвалення рішення про скасування віз для громадян України. До кінця місяця має розпочатися діяльність Національної агенції із запобігання корупції, а цього пленарного тижня Верховна Рада повинна ухвалити закон №3755 про електронне декларування з правками, які погоджено з Євросоюзом.



Коментарі



Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *



СХОЖІ НОВИНИ



11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0