Євросуд з прав людини зобов’язав Україну виплатити €3600 постраждалим у Скнилівській трагедії

Євросуд з прав людини зобов’язав Україну виплатити €3600 постраждалим у Скнилівській трагедії

Європейський суд з прав людини після 10 років розгляду виніс рішення у справі постраждалих від Скнилівської трагедії українців.

Євросуд визнав, що Україна порушила 6 і 13 статті Конвенції про права людини (право на справедливий суд та право на юридичний захист), однак відмовився визнавати порушення 2 статті (право на життя).

«Суд вирішив, що країна-відповідач протягом трьох місяців має сплатити заявнику 3600 євро моральної компенсації, а також 360 євро на судові витрати», – йдеться у рішенні Євросуду у справі «Міхно проти України».

Розгляд цієї скарги розпочався у серпні 2006 року. Позивачами у ній є Анастасія Міхно та її бабуся Ніна. Під час скнилівської трагедії Анастасія Міхно втратила своїх батьків.

У скарзі до Євросуду йшлося, що державні органи України несуть відповідальність за загибель їх родичів, а також, що в Україні не провели належного розслідування обставин трагедії. Також позивачі стверджували, що українським судам, які розглядали справи щодо Скнилівської трагедії, бракувало незалежності та неупередженості, що судові процеси були надто тривалими і що самі позивачі не мали ефективних засобів для захисту.

Окрім цієї справи Європейський суд з прав людини 1 вересня також оприлюднив рішення у справі «Світлана Атаманюк та інші проти України», в якій були схожі вимоги. Сім’я Атаманюків стверджувала, що держоргани України під час авіашоу у Львові не змогли захистити життя їх родичів, а згодом не провели ефективного розслідування їх загибелі. Також сім’я Атаманюків, посилаючись на 3 статтю конвенції про захист прав людини (заборона катування) скаржаться на організацію процедури ідентифікації жертв катастрофи.

У цій справі Євросуд також відмовився визнавати порушення Україною статті 2 конценції (право на життя).

Нагадаємо, аварія сталася під час святкування 60-ї річниці 14 авіаційного корпусу ВПС України на Скнилівському аеродромі під Львовом 27 липня 2002 року. Внаслідок падіння винищувача Су-27УБ у натовп глядачів, загинули 77 осіб (серед них 28 дітей) і постраждали близько 250 людей.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ