За 3-4 роки Україна може забезпечити себе власним газом – Гройсман

Заявлений урядом орієнтир зростання економіки на 4-5% щороку дозволить залучити необхідний ресурс розвитку. І цей ресурс стане основою в тому числі зростання власного видобутку газу і повного забезпечення всіх споживачів українським паливом, заявив в ефірі телеканалу ICTV Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє Урядовий портал.

 

“Хочу, аби Україна стала державою, яка забезпечує себе власним газом. Ця ідея дозволить зменшити ціну на газ. Це можна зробити фундаментально в 2020 році, саме тому для нас важливо зростання на рівні не менше 5%”, – сказав Гройсман.

 

Як зазначається у повідомленні, раніше прем’єр неодноразово заявляв, що Україна має всі можливості для досягнення енергетичної незалежності – шляхом збільшення видобутку власних копалин, передусім газу, та лібералізації ринку палива, а відтак – системного зниження ціни на газ всередині держави.

 

“Збільшення видобутку відбуватиметься одночасно з модернізацією промисловості за рахунок запровадження програм галузевої підтримки та можливості розстрочки сплати ПДВ при імпорті необхідного обладнання, а також одночасно із запровадженням програм енергоефективності”, – йдеться у повідомленні.

За даними науковців, Україна має 276 млрд кубометрів підтверджених запасів газу (140 родовищ). Загальний потенціал родовищ втричі більший – 923 млрд кубометрів. Протягом останніх десятиліть Україна лише знижувала обсяг видобутку власного газу. Позитивна динаміка видобутку газу була зафіксована у 2016 році.


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0