Житлову субсидію отримують понад 107 тис львів’ян

Станом на 1 листопада 2016 року до управління соціального захисту Львівської міської ради від початку року звернулось понад 133 тис. мешканців, з них понад 26 тис. – вперше. Станом на 1 листопада субсидію отримують понад 107 тис. домогосподарств на загальну суму 657 млн 310 тис. грн. Львів’янам нагадують, що варто знати про призначення і надання субсидій. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

 

Для того, щоб отримати субсидію, слід подати лише два документи – заяви та декларації (передбачена скорочена форма – лише одна сторінка заяви та декларації), і їх можна подати в електронному вигляді за допомогою електронного цифрового підпису або надіслати на електронну скриньку, і після опрацювання звернення протягом 30 днів прийти і підписати їх.

 

Термін призначення субсидії – 12 місяців, і передбачено її автоматичне призначення на наступний термін сім’ям, які її отримують.

 

Особи, які мають право на пільгу, отримують або пільгу, або субсидію.

 

У 2016 році подаються доходи за 2015 рік, заробітна плата при цьому враховується без податку з  доходу фізичних осіб. Проте для пенсіонерів, які не працюють, буде враховуватися розмір пенсії за попередній місяць перед зверненням. І це єдина зміна, яка застосована як виняток, коли не беруться доходи за 2015 рік. Доходи за 2015 рік діляться на кількість місяців, тобто на 12, на кількість членів сім’ї, тобто визначається середній річний дохід на одну особу, і цей дохід ділиться на подвійний прожитковий мінімум. І від цього поділу застосовується базовий коефіцієнт – 15%.

 

Проте, якщо за субсидією звертаються особи, які протягом року, за який враховується дохід, перебували на строковій військовій службі, то у їх дохід включається розмір 50 % прожиткового мінімуму станом на 31 грудня.

 

Також мешканцям слід пам’ятати, що якщо при заповненні декларацій є певні махінації, то отримані кошти потрібно буде відшкодувати у тому розмірі, у якому отримали субсидію.

 

Для оформлення субсидій мешканцям слід звертатись у «Єдині приймальні» районних відділів соціального захисту за місцем реєстрації, які працюють без обідньої перерви  –  у понеділок з 13.00 год. до 19:00 год.;  з вівторка по четвер  з 08:00 год. до 19:00 год.

 

Також за консультаціями та інформацією можна звертатись на  «гарячі телефонні лінії» або прочитати на сайті «Львів соціальний»  http://social.lviv.ua.

 

Телефони для попереднього запису на прийом у відділ соціального захисту та «гарячих ліній» з питань житлових субсидій:

 

Галицький відділ:   тел.:  261-44-50  (вул. Ф. Ліста, 5)

Залізничний відділ:  тел.:  295-82-28  (вул. Виговського, 34)

Личаківський відділ:   тел.:  235-71-62 (вул. Театральна, 10)

Франківський відділ:  тел.:  237-50-81 (вул. Ген. Т.Чупринки, 85)

Сихівський відділ:  тел.:  254-64-80  (просп. Червоної Калини, 66)

Шевченківський відділ:  тел.:  252-28-40  (вул. Липинського, 11).КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ