UA: Суспільне мовлення підтримує національну кампанію подяки військовим “Завдяки тобі”

UA: Суспільне мовлення підтримує національну кампанію подяки військовим “Завдяки тобі”

Суспільне стало головним медіапартнером національної кампанії подяки ветеранам, ветеранкам та військовим “Завдяки тобі“, яку ініціювала громадська організація “Побратими” спільно з однодумцями.


 

Кампанія стартувала 20 серпня, напередодні 27-ї річниці незалежності України, публікацією в соціальних мережах відеоролика, який пояснює, як можна подякувати захисникові без слів — приклавши долоню до серця.

За більш ніж чотири роки війни в Україні досі не склалося чогось схожого на американське “Thank you for your service” — власної традиції вдячності громадян військовим, ветеранам і ветеранкам. І хоч багато українців уже дякують захисникам на вулицях, це ще не стало звичкою й не набуло усталеної форми. Чимало людей, які хотіли б висловити вдячність, не роблять цього через те, що є бар’єр — не знають, як підійти до незнайомої людини, що сказати.

Національна кампанія “Завдяки тобі” має на меті створити таку традицію і популяризувати жест шани — прикладену до серця долоню. Зустрівши на вулиці військового, ветерана чи ветеранку, цим жестом можна сказати без слів “Моє життя у мирному місті, свобода і незалежність України — усе це можливе завдяки тобі”.

“Тішуся, що Суспільне (і наш напрямок, в першу чергу, натхненник проекту Марія Фрей), долучилися до розробки цього символічного жесту подяки і пошани. Чекаємо, що президент також долучиться і 24 серпня привітає від імені всіх українців наших вояків. Тому що цей День Незалежності ми святкуємо завдяки вам”, — пише на своїй сторінці у Фейсбуці генеральний продюсер суспільно-політичного мовлення Суспільного Андрій Сайчук.

Команда Суспільного допомогла організувати й провести флешмоб на підтримку кампанії вдячності — запис коротких відеороликів за участі знакових постатей, які розповіли, чому кампанія важлива саме для них. Над проектом від Суспільного працювала команда суспільно-політичного мовлення, зокрема виконавча продюсерка Марія Фрей (розробка ідеї), Дар’я Синельнікова (продюсерка флешмобу) та Олександр Попенко (оператор, режисер монтажу флешмобу).

“Тепер я маю для себе виклик — зробити цей жест перед незнайомим військовим. Це буде незручно. Я впевнений. Це буде незвично. Але я це зроблю. Може не з першого разу. Але зроблю. Бо вони мають знати, що я це ціную і вдячний”, — зізнається член правління Суспільного Роман Вінтонів.

Більше про проект можна дізнатися на сайті.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ