Українське військо все більше наближається до того, щоб відповідати стандартам НАТО, – послиня США Марі Йованович на UA: ЛЬВІВ

Українське військо все більше наближається до того, щоб відповідати стандартам НАТО, – послиня США Марі Йованович на UA: ЛЬВІВ

Надзвичайна та Повноважна Послиня США в Україні Марі Йованович переконана, що Україна обрала правильних шлях у розвитку військової сфери. Про це у понеділок, 3 вересня, дипломатка заявила в ефірі Львівської філії Суспільного – на телеканалі UA: ЛЬВІВ у програмі “Тема дня”.


Цьогоріч 3 вересня на Яворівському військовому полігоні, що на Львівщині, стартували спільні військові навчання Rapid Trident-2018. Їх проводять вчетверте. У навчаннях беруть участь військовослужбовці з 14 країн. У церемонії відкриття навчань взяла участь й послиня США в Україні Марі Йованович.

“Такі військові спільні навчання – це випробування сил не тільки окремих країн, а й того, що вони можуть досягти разом. Rapid Trident роблять наші сили більш спроможними, більш ефективними і вони на користь обом нашим державам”, – зазначила Марі Йованович. За її словами, спільні військові навчання з українськими військовими та армійцями США проводяться вже 17 років.

“Українське військо все більше наближається до того, щоб відповідати стандартам НАТО. А ухвалений нещодавно закон “Про національну безпеку України” (№ 2469-VIII від 21 червня 2018 року – Авт.) є дуже важливим кроком у цьому напрямку”, – зауважила Послиня.

Послиня США в Україні розповіла, що Сполучені Штати Америки мають чітку позицію щодо українсько-російського військового конфлікту на Донбасі. “Очевидно, що цієї війни (на Сході України – Авт.) не повинно бути. Наша позиція є дуже чіткою: ми підтримуємо територіальну цілісність і суверенітет України, – повідомила Марі Йованович. – І не лише українцям, але й світовій спільноті треба пам’ятати, що йдеться про війну в гарячій фазі: щодня гинуть як військові, так і цивільні особи. Ця війна має бути припинена. […] Україна для нас є партнером, який атакований нашим спільним супротивником. Відновлення територіальної цілісності та суверенітету України – в інтересах Заходу та Америки”.

“Ваші українські воїни зараз на війні з дуже потужним супротивником. Тому досвід, який вони отримали там, – дуже цінний для наших військових та інших країн-учасниць. Ми пишаємось тим, що можемо співпрацювати з українськими військовими”, – сказала Послиня США.

Марі Йованович також схвально відгукнулася про впровадження реформи децентралізації. “Вважаю, що реформа децентралізації – одна з найуспішніших […] Багато рішень вдалося делегувати (з центральних органів влади – Авт.) та передати на місцевий рівень. Чому це важливо? Тому, що голови міст разом з міськими радами ухвалюють рішення, які відповідають інтересам місцевих мешканців. Тому, що на місцевому рівні місцева громада краще знає, яка вулиця та школа потребує ремонту і де полагодити дорогу та освітлення. Якщо б ці рішення і надалі ухвалювались на центральному рівні, то процес ухвалення був би довший і, мабуть, не такий ефективний, як зараз”, – переконана Марі Йованович.

Надзвичайна та Повноважна Послиня США в Україні також зауважила, що у кожній демократичній країні поруч із комерційними приватними ЗМІ, повинні існувати і незалежні ні від кого засоби масової інформації, у цьому контексті реформування державних телерадіокомпаній у суспільну має особливе значення для України: “Я вважаю, що реформа (Суспільного – Авт. ) є дуже важливою. […] Важливо, щоб громадяни мали доступ до об’єктивного неупередженого джерела інформації. Це дуже значимо для будь-якої країни, а особливо – під час виборчої кампанії”.

Повне відео програми “Тема дня” на UA: ЛЬВІВ з Надзвичайною та Повноважною Послинею США в Україні Марі Йованович дивіться тут:

Нагадаємо, 3 вересня на Львівщині стартували міжнародні військові навчання Rapid Trident-2018. Це найбільші в Україні зі спільних сухопутних навчань підрозділів Збройних сил України та армійських підрозділів іноземних держав. У вишколі на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки у селі Старичі Львівської області (Яворівський військовий полігон) беруть участь військовослужбовці з 14-ти країн.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ